in

Nie kupisz papierosów w 2019 roku?

Papierosy mogą nie być dostępne w sklepach już od maja 2019 roku! 
Wszystko za sprawą prawdopodobnych zmian w prawie, które planuje Polska Izba Handlu, domagając się od premiera by przyspieszyć pracę nad wdrożeniem do polskiego prawa systemu, który śledzi pochodzenie oraz ruch wyrobów tytoniowych.

Według informacji ze strony UE, ten brutalny dla wszystkich palaczy system ma być wdrożony w życie od 20 maja 2019 roku.
W odpowiedzi na tę sytuację Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu jasno wypowiedział się o tej sytuacji:
“Znaczące opóźnienia w procedowaniu nowelizacji ustawy tytoniowej powodują, że dostosowanie w wyznaczonym przez UE terminie do nowych regulacji będzie znacząco utrudnione. Dla wszystkich uczestników rynku biorących udział w obrocie wyrobami tytoniowymi wdrożenie systemu Track & Trace oznacza całkowitą modyfikację dotychczasowej działalności operacyjnej, zbudowanie nowych systemów informatycznych, zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt oraz przeszkolenie pracowników.

Nowe regulacje wymagają też formalnego zarejestrowania ponad 100 tys. punktów sprzedaży detalicznej. To nie tylko ogromne wyzwanie techniczne, ale również komunikacyjne, wymagające gotowych przepisów prawnych. Bez nich istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa”

Sprzedawcy drżą ze strachu, ponieważ wyroby tytoniowe to jeden z głównych części ich zarobków.

Ogólnopolski Test Palacza Marihuany