in

Wielkie pająki w bananach w sklepach w całej Polsce!

Pani Dorota Olko (rzeczniczka partii Razem) opisała niedawno na Facebooku nieprzyjemną sytuację, która spotkała ją w jednym z warszawskich marketów. Sięgając po banany na sklepowej półce natrafiła na wielkiego, włochatego pająka. Zaalarmowała sklep, którego personel znalazł i zamknął pająka w pudełku. Pani Dorota postanowiła również poinformować ekopatrol.

Gdy wróciła do domu sprawdziła dokładnie i okazało się, że był to wałęsak brazylijski, który zalicza się do bardzo niebezpiecznych i jadowitych pająków.

Podobną sytuację miał również inny użytkownik Facebooka, który opisał, że ogromnego pająka w jednym ze sklepów udało mu się zapędzić do pudełka, a na pozostałych bananach zauważył malutkie, przezroczyste pajączki. Do sklepu podobno cały czas nie przyjechał ekopatrol. Jego poszukiwania również wykazały, że był to wałęsak brazylijski.

W dyskusji, która wywiązała się pod jego wpisem pojawia się coraz więcej informacji, że podobne pająki znaleziono w innych miastach, m.in. w Nowym Tomyślu. Media o tej sytuacji informowały już w listopadzie tamtego roku. Nadal brakuje profesjonalnej opinii odnośnie gatunku pająka i możliwych zagrożeń dla ludzi. Część ludzi spekuluje, iż jest to jedynie niegroźny pająk z gatunku spachaczowatych.

Pomimo wszystko radzimy zachować ostrożność.

Obowiązkowe narko-testy we wszystkich Polskich szkołach?

Marihuana schowana w Nowym Testamencie